Owoc granatu Tom 4

” „Powroty” to jeden z tych finałowy tomów serii, który idealnie wpisał się w moje oczekiwania. Innymi słowy – nie potrafiłabym sobie wyobrazić, aby wszystkie wątki mogłyby zostać inaczej zamknięte. Autorka po raz kolejny wycisnęła z moich oczu łzy, a to za sprawą emocji, których cały wachlarz zawarła w losach trzech kobiet: Elżbiety, Stefanii i Anny.”

Joanna Wolf NIEnaczytana

Opis:

Halszka z córką w pośpiechu opuszczają Iran, który w 1979 zmienia się w państwo wyznaniowe rządzone przez Chomeiniego. Przylatują do Paryża i zatrzymują się w skromnym mieszkaniu Stefanii i Jędrzeja Walickich. Elżbieta źle się czuje w towarzystwie siostry i szwagra. Człowiek, którego kiedyś kochała, dzisiaj ją przeraża… Pocieszenia jak zawsze szuka w pracy naukowej i wciąż wierzy, że niebawem dołączy do nich Mehrdad. Natomiast Stefania oddaje się opiece nad siostrzenicą. Między nią a małą Anią rodzi się wyjątkowa więź.
Żadna z sióstr nie czuje się w Paryżu jak w domu, coraz częściej mówią o powrocie do Polski. Trwają przygotowania do kolejnej ważnej podróży w ich życiu. Czy w peerelowskiej Warszawie kobiety odnajdą wreszcie spokój i szczęście?

Recenzje:

Opinie czytelników / gdzie kupić:

tom 1
tom 2
tom 3
tom 4