Willa pod Zwariowaną Gwiazdą

„Maria Paszyńska nie pozostawia chwili na narzekanie, a stworzona przez nią historia urzeka i oczarowuje, mimo dramatycznych fragmentów. Autorka po raz kolejny zachwyciła mnie dojrzałością przekazu, perfekcyjnym researchem i absolutnie doskonałą kreacją postaci, dlatego jeśli jeszcze nie znacie twórczości warszawskiej pisarki, koniecznie zaopatrzcie Wasze biblioteczki w tę powieść. To jedna z najzdolniejszych i najlepiej piszących autorek młodego pokolenia, która nie tylko w każdą historię wkłada całe serce, ale też nigdy nie idzie na łatwiznę i zasypuje czytelnika szczegółami, o jakich innym nawet się nie śniło. Przepiękna historia”
„Absolutnie doskonała książka! Autorka zaczarowała mnie słowem, sugestywnymi opisami wojennej traumy, głębią prawdziwych uczuć i pasji godnych największego uznania. Łzy niejednokrotnie napływają do oczu, rozpacz zaciska gardło, a niezłomność, odwaga i upór bohaterów dodają wiary w siłę marzeń.”
„To książka o warszawskiej Pradze, której już prawie nie ma i o ludziach, którzy tu jeszcze w zakątkach Szmulowizny żyją… Opowieść o tym, że warto być przyzwoitym. Choćby na wszelki wypadek.”

Janusz Owsiany, varsavianista

„Jesli wszystko jest stracone oprócz miłości, nic nie jest stracone (Pam
Brown). Maria Paszyńska stworzyła wstrząsająca opowieść o uczuciu,
które pokona największą traumę.”

Natasza Socha, pisarka

„Paszyńska tworzy niezwykłych, wielowymiarowych bohaterów i splata ich losy z dramatycznymi dziejami Warszawy. Efekt zapiera dech w piersiach.”

Liliana Fabisińska, pisarka